ANA SAYFA   ►   

 

Hakkımızda ►   

 

Cami Isıtma Sistemleri

 

Cami Serinletme 

 

Cami Sıcak Su Sistemi 

 

Merkezi Cami Süpürgesi

 

Tekliflendirme  ►   

 

Firmamızın Tarihi  ►   

 

Bilgisayarlı Pano  ►   

 

Satınalma Rehberi  ►   

 

Cami Isıtma Malzemeleri  ►   

 

Urun Bröşürü - Klavuzlar  ►   

 

Haberler - Fuarlar  ►   

 

Cami Isıtma Mlz. Fiyatları  ►   

   

Sık Sorulan Sorular  ►   

   

Cami Isıtma Filmi Nedir?   

   

Cami Isıtmada Tüketim  ►   

   

Parke Altı Isıtma  ►   

 
   
konerji yerden ısıtma sistemleri  

 

Karbon Filmle ısıtma , karbonik ısıtıcı ......... Karbon Film Halı Altı Cami Isıtma                       

  Camilerde 23 yıldır ısıtma sistemleri uygulayan firmamız inşaat halinde yada bitmiş camiler için farklı çözümler sunmaktadır.İnşaat halindeki camilerde sıcak sulu borulu yerden ısıtma , elektrik kablolu tabandan ısıtma ve kullanılan camilerde halı altı ısıtma sistemi olarak adlandırdığımız karbon filmler ile çok pratik ve işletmesi çok kolay sistemler kurmaktayız.Yerden ısıtma bilinenin aksine oldukça sağlıklı bir sistemdir. Toz kaldırma ihtimali çok zor olduğundan özellikle toza alerjisi olanlar için mükemmel bir ısıtma sistemidir.  Yerden ısıtma , Isı pompası , LG Hava Kaynaklı ısı pompası , Toprak kaynaklı ısı pompası ,  Hava kaynaklı ,  Toprak ve Su kaynaklı Isı pompası ,  Fan Coil Cihazları , Karbon Infrared zeminden ısıtma ,Cami halı altı ısıtma  , Duvardan ısıtma , duvardan soğutma , ALLSTAR Aluminyum radyatör ,Merkezi vakum süpürge sistemleri ,  Yerden ısıtma ,  duvardan ısıtma  , Elektrikli yerden ısıtma , hamam ısıtma , duvardan ısıtma , Termik güneş enerjisi Sıcak su sistemlerini güvenli sağlıklı ve ekonomik olarak ilk elden 23 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimizle size sunuyoruz.

 

KARBONİK FİLM İLE PARKE ALTI ISITMA

 Firmamız daima kaliteli hizmet ve kaliteli ürünlerle halkımızın yanında olmuştur. Hizmetlerimiz uluslararası geçerliliği olan ISO 9001 kalite yönetim  sistemi ile onaylanmıştır.

 

Parke altı karbonik ısıtma nerelerde kullanılır ?

Evlerde konutlarda  parke altı karbonik ısıtma :  Mevcut geçme tip parkenin altına ısı yalıtım serilir.ısı yalıtım malzemesi alüminyum folyolu olmalıdır. Isı yalıtım malzemesi üzerine karbonik filmler hesap şekline göre döşenir ve termostata bağlanır. Parke altı ısıtma uygulaması için parke döşeme işlemi öncesi ideal olmasına rağmen , parke döşemesi yapılmış evlerde de parke kaldırılarak uygulanır. Mevcut parkenin sökümü ve ısıtma işleminden sonra tekrar montajı işverene aitdir.

Restaurantlarda parke altı karbonik ısıtma : Mevcut geçme tip parkenin altına ısı yalıtım serilir.ısı yalıtım malzemesi alüminyum folyolu olmalıdır. Isı yalıtım malzemesi üzerine karbonik filmler hesap şekline göre döşenir ve termostata bağlanır. Parke altı ısıtma uygulaması için parke döşeme işlemi öncesi ideal olmasına rağmen , parke döşemesi yapılmış restaurantlarda da parke kaldırılarak uygulanır. Mevcut parkenin sökümü ve ısıtma işleminden sonra tekrar montajı işverene aitdir. 

parke altı ısıtma

 
   
parke altı folyo ısıtma , karbonik film ile ev ısıtma

Ofislerde , işyerlerinde parke altı ısıtma : Mevcut geçme tip parkenin altına ısı yalıtım serilir.ısı yalıtım malzemesi alüminyum folyolu olmalıdır. Isı yalıtım malzemesi üzerine karbonik filmler hesap şekline göre döşenir ve termostata bağlanır. Parke altı ısıtma uygulaması için parke döşeme işlemi öncesi ideal olmasına rağmen , parke döşemesi yapılmış işyerlerinde de parke kaldırılarak uygulanır. Mevcut parkenin sökümü ve ısıtma işleminden sonra tekrar montajı işverene aitdir.

   
karbonik film , karbon folyo , ısıtma filmi , parke altı ısıtıcı

Karbon ısıtıcı film ile parke altı ısıtma

Parke altı ısıtmada 50 cm , 80 cm yada 100 cm.lik ısıtma filmleri kullanılır.

Parke altı ısıtmada kullanılan ısıtıcı filmlerin güçleri 230 Watt/ m2.dir.

Evlerde ve ofislerde m2 başına ihtiyaç duyulan güç genellikle 80 Watt / m2 ile 200 Watt/m2 arasındadır.

Parke altı ısıtmada kullanılan parkeler yerden ısıtmaya uygun parke olmak zorundadır. Zemin bölgesi 32 C.ye ısınabilir , kullanılan parkelerin ısıl genleşmelere dirençli olması gereklidir.

Firmamız parke altı ısıtmada , parkenin altına öncelikle aluminyum lamineli filmler boydan boya serilir daha sonra filmler arasında en az 10 cm boşluk bırakılarak ısıtıcılar yerleştirilir.

Her odaya bağımsız oda termostatı bağlanır. Oda termostatları parke altı sıcaklığını ve oda sıcaklığını birlikte ölçerek sistemin kontrolünü sağlarlar.

   
   

 Kapalı ve yarı kapalı mekanların ısınmasında en yüksek konfor yerden ısıtma ile sağlanır. Çünkü en fazla üşüyen yerimiz ayaklarımızdır. Ayaklarımız ısındığında ortam sıcaklığı daha düşükde olsa ısınma hissi uyanır. Klima yada radyatörlü sistemlerinde ayaklarımız ısınsın diye ortam sıcaklıklarını 26-28 C lere çıkartırız ki ayak sıcaklığı 18-20 C.ye ulaşsın. Yerden ısıtmada taban sıcaklığı 28 C civarındadır.Buda tatlı bir sıcaklık demektir.Bastığımız yerlerde ılık bir zemin konforu hissedilir.

 Kuru Zemin Filmi : Halı, parke, PVC gibi zeminlerde kullanılır.

 110 ve 230 W/m2 gücünde filmler kullanılmaktadır. 110 W/m2 ısıtıcı filmler çok iyi yalıtımlı binalarda kullanılmalıdır.

 Türkiye'deki binaların ısıtılmasında genellikle 230 Watt/ m2 gücündeki filmler kullanılmaktadır. Filmlerin hesaplanmasında binanın bölgesi dikkate alınmalıdır.

 

karbonik parke altı ısıtma filmi

Parke altına karbonik film uygulaması son derece kolaydır. Döşenecek filmin miktarı iklim bölgesine göre seçilir. Türkiyenin birçok bölgesinde % 50-60 oranında karbon film serilmesi konfor sıcaklığı için yeterlidir.

 Parke altı ısıtmasında uzak yer sensörlü termostatlar kullanıyoruz. Parke altı sıcaklığı ve oda sıcaklığı ölçülerek gerekli konfor şartlarını sağlıyoruz.

 Karbon ısıtma filmlerimiz 220 Volt ile beslenir. Elektrik bağlantısı termostat üzerinden yapılır. Ayarlanmış olan sıcaklığa gelince sistem otomatik olarak duracaktır. Odanın ayarlanan değerin altına düşmesi halinde tekrar ısıtma otomatik olarak açılır.

 Parke altı ısıtmada 230 watt/m2 üzerindeki güçlerde filmleri kullanmıyoruz. Hızlı ısınma ve soğumadan dolayı parkelerde ses oluşabilir , hatta ısıya dayanıklı parke değilse bozulmalar bile oluşabilir.

 Karbon Filmle Parke Isıtma Avantajları

 1. Çok hızlı ısınma

 2. Çok homojen ısı yayılımı

 3. Termostat ile kontrollu ısıtma

 4. İstediğiniz anda istediğiniz odayı istediğiniz sıcaklık değerinde ısıtma

 5. Termostatlı ısıtma ile doğalgaz tüketimine rakip ısınma bedeli

parke altı zemin ısıtma

Karbon ısıtma filmlerinin altına muhakkak suretle yalıtım uygulanmalıdır. Yalıtım tipi ısıtıcı filmin gücüne bağlıdır. 300 Watt / m2 'ye kadar bir atarafı aluminyumla kaplanmış PE yalıtım kullanılması yeterlidir.

 Keçe türü yalıtım malzemeleri karbon filmli ısıtıcılar için çok iyi sonuç vermez. Karbonik filmler infrared teknolojisi ile çalışır , infrared ışınlarının zemin altına geçmemesi için bir aluminyum tabakaya ihtiyaç vardır.

 Tek başına PE yalıtım yada keçe gereken yalıtımı yapamaz. Karbonik filmlerin altına bir tarafına aluminyum tabaka kaplanmış yalıtım türü tercih edilmelidir.

 

Parke Altı Karbon Film Döşemede Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

 Karbon filmle parke altı ısıtma pratik bir uygulama olmasına rağmen dikkat edilecek önemli noktalar vardır.En uygun parke türü geçme olarak monte edilen parkelerdir. Eğer yapıştırma yapılacaksa bu durumda ısıtıcı film üzerine 2-3-4 mm kalınlığında kontrplak türü bir malzeme ile kapatılıp üzerine yapıştırma parke uygulanır. Film üzerine direkt parke yapıştırılmaz.

Eğer iyi bir genleşme payı bırakılmaz ise ısınmadan dolayı parkelerde genleşme sesi oluşur. Buda rahatsızlık verebilir.Isınma ve soğuma esnasında yerden ısıtmaya uygun olmayan parkelerde bu sesler oluşabilir.

 Taş cinsi seramik cinsi malzeme altında karbon film uygulamak çok zorlu bir işlemdir. Maliyetler iki katına çıkmaktadır.Bu tür yerlerde kablolu ısıtma sistemimizi önermekteyiz.

 

 

  Karbon ısıtma folyoları evin yada işyerinin tamamına döşenebileceği gibi oda oda hatta bölgesel olarak bile döeşenebilir. Sizinde ısıtmak istediğiniz bir alan varsa ölçülerini bize mail yolu ile ulaştırınız. Eğer küçük bir alanda uygulama yapılacaksa maliyetinizi azaltmak için ısıtma filmlerini hazırlayıp Türkiye'nin heryerine 72 saatde gönderiyoruz . Hazırlanan filmleri  bir elektrikçi vasıtası ile kolayca  monte edip hemen çalıştırabilirsiniz. ( Termostat ile kullanılmalıdır )

  Parkeı altı ısıtma sisteminiz belirli bir alanın üzerinde ise firmamızdan da montaj hizmeti satın alabilirsiniz.

 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait

WhatsApp 0533 629 59 69 ( Mesai Saatlerinde )

Kuruluş  1998

cami ve cemaat ısıtması için bize mail atınız

Konerji müh. 1998 yılında kurulmuş olup bugüne kadar yüzlerce binanın yerden ısıtma sistemi yanında birçok caminin halı altı ısıtma sistemini başarı ile tamamlamıştır. Firmamız Türkiye.nin tamamında hzimet vermektedir.

Türkiye.nin Heryerine Hızlı ve Zamanında Hizmet..........

 

 

KONERJI Cami Isıtma , Halı Altı Isıtma , Isıtma Folyosu , Isı Yalıtım , Bilgisayar Kontrollü Panolarını tüm Türkiye'ye toptan olarak kargo veya ambar ile sevk edebilmekteyiz.

 

Hakkımızda

Ücretsiz Teklif Al

Satınalma Rehberi

Isıtma Malzemeleri

Montaj Klavuzları

Montaj Bayileri

Sipariş Takip

Sertifikalar