ANA SAYFA   ►   

 

Hakkımızda ►   

 

Cami Isıtma Sistemleri

 

Cami Serinletme 

 

Cami Sıcak Su Sistemi 

 

Merkezi Cami Süpürgesi

 

Tekliflendirme  ►   

 

Firmamızın Tarihi  ►   

 

Bilgisayarlı Pano  ►   

 

Satınalma Rehberi  ►   

 

Cami Isıtma Malzemeleri  ►   

 

Urun Bröşürü - Klavuzlar  ►   

 

Haberler - Fuarlar  ►   

 

Cami Isıtma Mlz. Fiyatları  ►   

   

Sık Sorulan Sorular  ►   

   

Cami Isıtma Filmi Nedir?   

   

Cami Isıtmada Tüketim  ►   

   

Parke Altı Isıtma  ►   

 
   
konerji yerden ısıtma sistemleri  

 

Karbon ısıtma , karbonik ısıtma , halı altı ısıtma .......... Karbon Film Halı Altı Cami Isıtma                       

  Camilerde 23 yıldır ısıtma sistemleri uygulayan firmamız inşaat halinde yada bitmiş camiler için farklı çözümler sunmaktadır.İnşaat halindeki camilerde sıcak sulu borulu yerden ısıtma , elektrik kablolu tabandan ısıtma ve kullanılan camilerde halı altı ısıtma sistemi olarak adlandırdığımız karbon filmler ile çok pratik ve işletmesi çok kolay sistemler kurmaktayız.Yerden ısıtma bilinenin aksine oldukça sağlıklı bir sistemdir. Toz kaldırma ihtimali çok zor olduğundan özellikle toza alerjisi olanlar için mükemmel bir ısıtma sistemidir.  Yerden ısıtma , Isı pompası , LG Hava Kaynaklı ısı pompası ,NIBE Toprak kaynaklı ısı pompası , FERROLI Hava kaynaklı , FERROLI Toprak ve Su kaynaklı Isı pompası , FERROLI Fan Coil Cihazları , Karbon Infrared zeminden ısıtma ,Cami halı altı ısıtma  , Duvardan ısıtma , duvardan soğutma , ALLSTAR Aluminyum radyatör ,Merkezi vakum süpürge sistemleri , REHAU Yerden ısıtma , REHAU duvardan ısıtma  , Elektrikli yerden ısıtma , hamam ısıtma , duvardan ısıtma , Termik güneş enerjisi Sıcak su sistemlerini güvenli sağlıklı ve ekonomik olarak ilk elden 23 yıllık tecrübe ve bilgi birikimimizle size sunuyoruz.

   

Cami Halı altı ısıtmada sık sorulan sorular

 

1.)Cami Halı Altı Isıtma Kurulum maliyeti ne kadardır?

Camilerde her safın 80 cm'lik bölümüne ısıtma filmleri döşenir. Dolar olarak ithalat yapıldığından güncel fiyatlar için lütfen bizi arayınız. Türkiye'nin her yerine malzeme göndermekteyiz..  Pano caminin büyüklüğüne ve toplam güce bağlı olduğundan her cami için ayrı fiyat çıkmaktadır.

 

2.) Karbon film ile cami ısıtma ne kadar enerji tüketiyor?

80 cm. enindeki filmlerimiz mt/tül.de saatde 170 -180 watt enerji harcar.10 metre uzunluğundaki bir safın saatlik tüketimi

 

 Yukarda yazılı film güçleri 1 saat içinde sürekli çalışma halinde geçerlidir. Termostatın devreye girmesiyle sistem otomatik olarak açılıp kapanacağından tüketim miktarları düşecektir.

 

3.)Isıtma Filmlerinin Özellikleri Nelerdir ?

 Infrared ısıtma filmleri Güney Kore'den ithal edilmektedir.Halı altı ısıtmada kullanılan bu filmlerin içersinde rezistans türü kablo yerine karbon zerrecikleri kullanılmıştır. Karbon zerrecikleri sayesinde ısıtma infrared ışığı sayesinde oluşmaktadır.Filmler çok uzun ömürlüdür. Nötr ve faz uçları filmlerin iki ucunda bulunduğundan yangın çıkartma ihtimali fizik kanunlarına göre mümkün değildir. İki besleme ucu arasında su ile temas oluşursa elektriksel iletkenlik oluşabilir . Kumanda panosu önüne muhakkak surette yetkili elektikçi tarafından kaçak akım rölesi konulmalıdır.

 

4.) Camilerde nereye döşeniyor? Cemaat gelmeden kaç dakika önce çalıştırılmalı?

Cami zeminleri genellikle çıplak betondur veya üstüne tahta döşenmiştir.

Beton zemin veya tahta üzerine yalıtım serilir. Yalıtımın üzerine, cami halısının tam altına ısıtıcılar konur.

Bu nedenle, 2-3 dakika içinde halı sıcaklığını 10-12 C'den, 20-25 C'ye yükseltir.

Cemaat gelmeye başladığında açılsa yeterli olur.

Çok soğuk günlerde vakit aralarında kısık ayarda tutulması (15 C gibi) gerekebilir.

Yaz-Kış haftada bir gün, örneğin Cuma namazı öncesi tüm saflar açılarak en yüksek sıcaklığa gelene kadar 15-20 dakika çalıştırılırsa, halıların hijyenine katkıda bulunur ve kokuları giderir

 

5.) Yer sıcak olunca ayaklarımız şişmez mi?

Yerden ısıtma sistemleri hakkındaki söylentilerden birisi de budur.

Normal bir ortamda ihtiyaç duyulan zemin sıcaklığı en fazla 25 C'dir. Bahar aylarında bile ayaklarımız daha sıcağı görmekte, ayakkabı içinde yazları 45-50 C'yi bile bulmaktadır. Kışın ısıttığımız bir zeminde sistemi yüksek ayara getirip 30 C'yi geçirmediğiniz sürece bir sorun yaşamazsınız. Sistemimiz elektronik olarak halı altı sıcaklığını ölçmektedir.Termostat sayesinde halı altı sıcaklığını istediğimiz derecede tutabiliriz.

Infrared yerden ısıtma sisteminde ayaklara gelen ısının rahatlatıcı bir etkisi vardır. Ayak ağrılarını giderir ve vücuda canlılık verir. Bu sadece "far infrared" ısıya ait bir özelliktir.

 

6.) Yeri ısıtınca toz böceklerini ve bakterileri arttırmaz mı?

Yapılan incelemelerde "far infrared" ısının toz böceklerini (mite) ve bakterileri azalttığı görülmüştür.

 

7.)Sağlığa ne gibi bir yararı var?

Sağlığa yararı iki türlüdür:

1- Ortamı temizleyici etkiye sahiptir.

2- Hücreleri canlandırır. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi kan hücrelerini harekete geçirir

Far infrared ısı, insanın yaydığı ısı ile aynı frekanstadır. Her ikisinde de ısı kaynağı karbondur.

 

8.) Cami halı altı ısıtmada kullanılan filmlerin hangisini kullanmak doğrudur ? 80 cm.lik mi yoksa 100 Cm.lik mi?

Camilerde saf genişlikleri 125 ile 130 cm arasındadır. Karbonik filmlerle safın tamamı ısıtılmaz. 125-130 cm.lik saflarda genellikle 80 cm.lik bölgeyi ısıtmak yeterli olmaktadır , fakat çok soğuk bölgelerimizde veya cemaatin isteği doğrultusunda 100 cm enindeki filmlerde kullanılır. Isıtıcı filmlerin eni arttıkça güçleride artmaktadır. Çoğu zaman camilerin elektrik gücü yetersiz kalabilmektedir.

 

9.) Karbon Film ile Cami Halı altı ısıtmanın tehlikesi var mıdır?

Karbon ısıtma filmlerinin hiçbir tehlikesi yoktur ve çok güvenlidir. Tehlikeli durumlar ancak yanlış montajlarla oluşur. Karbon filmle oluşan en büyük tehlike besleme kablolarının ısınmasından oluşabilir.Besleme kabloların çapı taşıyacağı güce ve uzunluğa göre seçildiğinde ısınma oluşmamaktadır. Ayrıca karbon ısıtma filmleri ıslak yerlerde kullanılmamalıdır. Isıtma filmleri ıslanırsa elektriksel ark oluşabilir.

 

10.)Isıtma sistemi döşenmeden ne gibi önlemler alınmalıdır?

Karbon filmli cami ısıtma sisteminin temeli iyi bir elektrik tesisatı ve ısı yalıtımıdır. Karbonik filmle ısıtma sistemi düşünülüyorsa öncelikle caminin elektrik besleme sistemi uzman bir elektrikçi tarafından kontrol edilmelidir. Caminin alanına göre hesaplanmış toplam güç değeri firmamız tarafından size yazılı olarak iletilecektir. Caminin elektrik sistemi bu güce göre kontrol ettirilmelidir.

 

11.)Cami ısıtmada kullanılan ısıtıcı filmlerin farkları var mıdır?

Piyasada aynı işi görebilen her malzemenin alternatifleri her zaman mevcutdur . Bütün otomobiller dört dekerlidir fakat hepsinin kalitesi ve fiyatı farklıdır. Özelliklerine ve sağlamlıklarına göre fiyatları değişir. Halı latı karbon filmlerde fiyatı etkileyen faktörler şunlardır :

Isıtıcı filmin kalitesi

Montajda kullanılan malzemeler

Karbon film altına döşenen yalıtım malzemesi

Her malzemenin daha ucuz bir alternatifi piyasada her zaman mevcutdur. FENTEK Müh.olarak birinci amacımız ucuzluk değildir . Yaptığımız ve taahhüt ettiğimiz işi en kaliteli ve uzun ömürlü olarak sizlere sunmak birinci hedefimizdir.

 

12.)Firmalar arasında ki fiyat farkı neden oluşuyor ?

FENTEK Müh.olarak hiçbir firmanın işini yada malzemesini kötü bulmuyoruz , eksik malzemeyle iş yapan firmalar bizim işimizi baltalamaktadırlar. Bazı firmaların kullandığı telli halı altı ısıtma sistem maliyeti ile bizim maliyetimiz aynı değildir. Telli halı altı ısıtıcı imalatı yapan firmalarla aynı statüde sistem kurmuyoruz . Karbonik filmlerimiz tamamen Güney Koreden ithal edilmekte ve nano teknoloji ile imal edilmektedir. İki ürün aynı olmadığından fiyat farkı oluşmaktadır. İthalat yerine bizde Türkiyede imal edilmiş ürünleri kullanmak isterdik fakat henüz karbonik filmler ülkemizde imal edilmemektedir.

 

 

Departmanlar :

 

 1. Mühendislik Bölümü : Proje bazlı çalışmaları yapar. Sulu borulu yerden ısıtma , kablolu zeminden ısıtma , karbon döşeme altı ısıtma , Türk hamamı ısıtma sistemleri , kış bahçesi ısıtma , açık alan zemin ısıtma , güneş enerjisi sıcak su sistemleri , ısı pompası sistemleri hesaplamalarını yapar.

 2. Teklif Bölümü : Mühendislik bölümünce hesaplanan malzemeleri fiyatlandırarak teklif halinde sunar.

 3. Muhasebe  : Yapılan sözleşmenin ödemelerinin alınmasını ve faturasının kesilmesini sağlar.

 4. Montaj Ekibi : Sözleşmede yer alan işin uygulamasını ve çalışır olarak teslimini sağlarlar.

 5. Servis : Hizmetlerimizde herhangi bir sorun olduğunda çözümünü sağlar.

 

 Hizmet Standartlarımız ve Hedeflerimiz :

* Problem yerine konfor sağlayan ürün ve hizmetler sunmak

* Her durumda doğru bilgiyi  kullanıcılarımıza iletmek

* Enerji verimliliğini gözönün de bulundurarak dizayn ve çözüm üretmek

* Uzun ömürlü bakımsız sistemler kurmak

* Türkiye'de üretimi yapılan ve teknolojisi Türk olan ürünleri kullanmak.

 

 
 

 

  Saf uzunluklarını veya m2 yi ölçüp bize bildirirseniz , halı altı ısıtma filmlerini hazırlayıp Türkiye'nin heryerine 72 saatde gönderiyoruz. İster 1 saf isterseniz 20 saf. Hazırlanan filmleri bir elektrikçi vasıtası ile kolayca panoya monte edip hemen çalıştırabilirsiniz.Panolar bizim tarafımızdan hazırlanabileceği gibi teknik şartlara uygun olarak elektrikçiniz tarafından da yapılabilir. İsterseniz ilinizde bu konuda eğitim almış montaj teknisyeninden de yardım alabilirsiniz.

  Cami halı altı ısıtma sisteminiz belirli bir alanın üzerinde ise firmamızdan da montaj hizmeti satın alabilirsiniz.

 

Bilgi ve belgeler firmamıza ait

WhatsApp 0533 629 59 69 ( Mesai Saatlerinde )

Kuruluş  1998

cami ve cemaat ısıtması için bize mail atınız

Konerji müh. 1998 yılında kurulmuş olup bugüne kadar yüzlerce binanın yerden ısıtma sistemi yanında birçok caminin halı altı ısıtma sistemini başarı ile tamamlamıştır. Firmamız Türkiye.nin tamamında hzimet vermektedir.

Türkiye.nin Heryerine Hızlı ve Zamanında Hizmet..........

 

 

KONERJI Cami Isıtma , Halı Altı Isıtma , Isıtma Folyosu , Isı Yalıtım , Bilgisayar Kontrollü Panolarını tüm Türkiye'ye toptan olarak kargo veya ambar ile sevk edebilmekteyiz.

 

Hakkımızda

Ücretsiz Teklif Al

Satınalma Rehberi

Isıtma Malzemeleri

Montaj Klavuzları

Montaj Bayileri

Sipariş Takip

Sertifikalar